XX IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej - etap rejonowy

„Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” ( Łk 21,33)

to hasło tegorocznego XXIV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

22 listopada 2018 roku w salkach katechetycznych parafii św. Stanisława został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 13 rejonowy etap konkursu, na którym zgromadzili się przedstawiciele różnych szkół.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 61 uczniów, którzy przybyli na miejsce pod opieką swoich katechetów. Po dokonaniu rejestracji uczestników i zajęciu przez nich miejsc, nastąpiło uroczyste przywitanie gości. Słowa wsparcia i otuchy w kierunku zgromadzonych skierowała pani metodyk mgr Mariola Karwot, a także Pani dyr. Bożena Duda, ks. dziekan Stanisław Gańczorz i pasterz naszej parafii – ks. proboszcz Ryszard Skowronek.

Uczestnicy konkursu zmagali się z różnymi pytaniami o charakterze otwartym i zamkniętym, związanymi z Ewangelią św. Łukasza. Z relacji uczestników wynika, że „jedne pytania były łatwe, inne sprawiały trudność”.

Podczas sprawdzania prac przez jury uczestnicy konkursu mieli przerwę, podczas której każdy otrzymał słodki poczęstunek ufundowany przez księdza proboszcza. Oczekując na wyniki wszyscy uczestniczyli w projekcji filmu pt. ”Opowieść o Jezusie”, opartym na Ewangelii wg św. Łukasza.

Konkurs przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. O godzinie 12:00 zostały ogłoszone wyniki oraz wręczono zwycięzcom dyplomy i nagrody. Z naszej szkoły najlepszy wynik w konkursie osiągnął Szymon Szkołda zajmując 11 miejsce.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. Dziękujemy organizatorom z SP-13 (dyrekcji, uczniom kl.3a gim.), p. metodyk M. Karwot i ks. prob. R. Skowronkowi .

Organizatorzy: E. Leszner  i H. Laskowska

-->zobacz zdjęcia