Czwarta edycja programu edukacyjnego „Szkoła Dziedzictwa” odbędzie się pod hasłem: ONA. Inspiracją do podjęcia tegorocznego tematu przewodniego są przypadająca w roku szkolnym 2018/2019 rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę a także ustanowienie roku 2018 przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Praw Kobiet.

Partnerem merytorycznym „Szkoły dziedzictwa. ONA” jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Program jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania, Pana Jacka Jaśkowiaka oraz Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Uczniowie naszej szkoły zgłosili się do udziału w tym projekcie i pod opieką koordynatora, pani Doroty Dwornickiej, będą poszukiwali postaci kobiety/ kobiet, które swoją działalnością włączyły się w proces odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

Chcemy wyłonić w mroków niepamięci te niezwykłe kobiety, których życie i działalność łączyły się ściśle z naszym miastem!

W finale naszych działań znajdą się Herstorie, czyli „opowieści o nich” - realizowane z wykorzystaniem metody pop-up muzeum, czyli pozamuzealnej formy ekspozycji.

O wynikach naszych działań będziemy na bieżąco informować! Trzymajcie kciuki – weźmiemy również udział w konkursie na najlepszy projekt.