Plan lekcji Gimnazjum nr 6 Plan lekcji Szkoła Podstawowa nr 13 Zastępstwa Gimnazjum nr 6 Zastępstwa Szkoła Podstawowa nr 13 Dziennik elektroniczny
Strona główna
Kontakt
Szkoła Podstawowa Nr 13 Im Polskich OlimpijczykówSzkoła Podstawowa Nr 13 Im Polskich OlimpijczykówSzkoła Podstawowa Nr 13 Im Polskich Olimpijczyków

Świetlica szkolna

 

czynna od poniedziałku do piątku

od 7.00 do 16.00


Wychowawcy świetlicy 

mgr Weronika Oleś
mgr Katarzyna Kwiatkowska/mgr Aleksandra Wolny


Kodeks wychowanka świetlicy szkolnej

 1. W świetlicy jesteśmy po to, aby pilnie i systematycznie się uczyć, miło i przyjemnie oraz bezpiecznie spędzać czas wolny.
 2. Szanujemy rzeczy własne i kolegów.
 3. Bierzemy czynny udział w zajęciach świetlicowych i przestrzegamy zasad bezpieczeństwa w trakcie zajęć.
 4. Dbamy o porządek w sali; tornistry, gry i zabawki kładziemy w wyznaczonym miejscu. Po zajęciach i zabawie zawsze porządkujemy swoje miejsce pracy.
 5. Nie przeszkadzamy nauczycielom w prowadzeniu zajęć, koleżankom i kolegom
  w pracy i zabawie. Staramy się cicho pracować i bawić.
 6. Nie wychodzimy z sali bez zgody nauczyciela. W czasie zabaw na boisku szkolnym nie oddalamy się od nauczyciela i grupy. Przestrzegamy zasad bezpieczeństwa ustalonych wcześniej z nauczycielem.
 7. Przezwyciężamy błędy i pracujemy nad swoim charakterem.
   

Ramowy plan dnia świetlicy

 

7.00 – 11.30

Dowolne gry i zabawy. Przygotowanie się do lekcji. Budowle z klocków.
Zajęcia plastyczno-techniczne. Zajęcia zorganizowane zgodne z tematem tygodnia.

 

11.30 – 14.30

Obiad. Odrabianie zadania domowego. Zajęcia zorganizowane zgodne z tematem tygodnia: pogadanki, kwadrans z książką, filmy edukacyjne, zajęcia plastyczno-techniczne, zabawy muzyczno-ruchowe.

 

14.30 – 16.00

Zabawy w kącikach zainteresowań. Dowolne gry i zabawy.

 

Ramowy plan dnia w świetlicy szkolnej podlega zmianom w zależności od potrzeb bieżących, pogody, zainteresowań, samopoczucia i aktywności dzieci.

 

 

Z życia świetlicy

 

Dzień Przedszkolaka w świetlicy szkolnej

 

W dniu 20 września obchodzono Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji Świetliki zaprosiły młodszych kolegów
i koleżanki z Przedszkola 23 im. Lucyny Krzemienieckiej na wspólne zabawy w kole i tańce. Nasi sąsiedzi, którzy mają salę obok naszej świetlicy, świetnie się bawili i dotrzymywali kroku w tańcu szkolnym kolegom. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

 

Galeria

 

Bezpieczeństwo w drodze do szkoły

 

Tradycyjnie we wrześniu w świetlicy szkolnej dzieci wzięły udział w cyklu zajęć dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach. Obejrzały film z instrukcją przechodzenia przez pasy przygotowany przez Komendę Policji pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Poznały Niestraszki - komputerowe wesołe stworki, które poprzez zabawę i edukacyjne gry i piosenki uczą dzieci odpowiednich zachowań. Wzięły także udział w zabawach ruchowych, pogadankach, grach edukacyjnych. Na koniec Świetliki mogły się wykazać zdobytą wiedzą, odpowiadając na trudne pytania oraz wykonując prace plastyczno-techniczne „Droga” oraz „Projekt ubranka z elementami odblaskowymi dla Niestraszka”. Najbardziej aktywne Świetliki – Marcelina Szot, Angelika Radziszewska, Kinga Świderska, Maja Włodarczyk – otrzymały dyplomy za mistrzostwo w poruszaniu się po drodze i drobne upominki.

 

Galeria

 

Pasowanie na Świetlika

 

3 października w szkolnym Figielku odbyło się pasowanie na Świetlika. Wszyscy uczniowie klas I, którzy uczęszczają na świetlicę szkolną, musieli:

 • wykazać się sprawnością fizyczną, pokonując tor przeszkód,
 • zjeść cytrynkę z uśmiechem
 • wykazać się znajomością Kodeksu Wychowanka Świetlicy Szkolnej

Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i otrzymały drobne upominki na pamiątkę tego wydarzenia. Teraz dumnie mogą posługiwać się tytułem Świetlika.

 

Galeria

 

Dzieci listy piszą

 

9 października obchodzimy Światowy Dzień Poczty. Z tej okazji świetlica szkolna zorganizowała „Tydzień Pisania Listów”. W trakcie zajęć dzieci rozmawiały o pracy listonosza i innych pracowników poczty, prześledziły wędrówkę listu od nadawcy do adresata,omówiły zasady pisania pocztówek i listów. W części plastycznej zajęć świetliki mogły wykonać koperty i kolorowe pocztówki oraz napisać listy z miłymi życzeniami dla kolegów i koleżanek ze świetlicy.Wszystkie pocztówki i listy można było wrzucić do specjalnej skrzynki pocztowej, którą przygotowała Nina Garboś z klasy 1c wraz z mamą. Wielką radość sprawiło dzieciom otwieranie skrzynki pocztowej i rozdawanie listów, a otrzymane przesyłki wywołały uśmiech.

 

Galeria

 

Projekt Czytelniczy „Kwadrans z książką!”

 

Głównym założeniem projektu jest przyzwyczajenie dzieci do częstego, choćby krótkiego kontaktu z książką. Systematyczne czytanie dziecku jest najskuteczniejszą metodą wychowania młodego czytelnika. W związku z tym w ramach popołudniowych zajęć świetlicowych nauczyciele lub chętni uczniowie co najmniej przez kwadrans czytają fragmenty wybranych książek. Następnie uczniowie wraz z nauczycielem omawiają treść utworu i dzielą się wrażeniami. Literatura jest też inspiracją do dalszych działań – zabaw teatralnych, plastycznych, muzycznych czy ruchowych. W ten sposób książka budzi w dzieciach pozytywne emocje i chętnie uczestniczą w kolejnych zajęciach z cyklu.
 

Klub Miłośników Gier Planszowych


W świetlicy szkolnej w ramach współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu powstał Klubu Miłośników Gier Planszowych. W środowe popołudnia świetliki wraz z wolontariuszkami z klas starszych – Natalią, Julią i Martyną – rozpoczynają pełne emocji rozgrywki. Ale gry planszowe nie tylko gwarantują świetną zabawę, przede wszystkim rozwijają umiejętność logicznego myślenia, planowania, strategii oraz zdrowej rywalizacji. Są też doskonałą alternatywą dla gier komputerowych i pozwalają w interesujący sposób spędzić czas wolny.

 

Galeria
 

 

 

 

 

 

Regulamin Świetlicy Szkolnej 

-->zobacz więcej

 

 

 

Procedura naboru uczniów do świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 13 im. Polskich Olimpijczyków w Żorach

-->zobacz więcej

 

 

 

 

 

ARCHIWUM

 

 

ŚWIETLICA SZKOLNA

Rok szkolny 2016/2017


ŚWIETLICA SZKOLNA

Rok szkolny 2015/2016


Copyright © by Zespół Szkół nr 6 / All rights Reserved