Plan lekcji Gimnazjum nr 6 Plan lekcji Szkoła Podstawowa nr 13 Zastępstwa Gimnazjum nr 6 Zastępstwa Szkoła Podstawowa nr 13 Dziennik elektroniczny
Strona główna
Kontakt
Szkoła Podstawowa Nr 13 Im  Polskich OlimpijczykówSzkoła Podstawowa Nr 13 Im  Polskich OlimpijczykówSzkoła Podstawowa Nr 13 Im  Polskich Olimpijczyków

 

KONKURS Geograficzny  „O NOWEJ ZELANDII – OPINIE”

 W sobotę 17 listopada  w MOK-u odbędzie się  siódma edycja Festiwalu Podróży i Nauki Opinie- Dzień Nowej Zelandii.

Wcześniej jednak – 15 listopada w czwartek -  w naszej szkole, w ramach Festiwalu zostanie przeprowadzony  powiatowy konkurs geograficzny „O Nowej Zelandii – Opinie”. Konkurs skierowany jest do szkół żorskich, dokładnie do uczniów klas VII. i VIII. szkół podstawowych oraz do klas gimnazjalnych. Każda szkoła mogła zgłosić 4. uczestników. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA oraz Szkoła Podstawowa nr 13 Mistrzostwa Sportowego  im.Polskich Olimpijczyków w Żorach.

 

Konkurs  do finansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Żory, a patronat honorowy objęła nad nim naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Żorach – Bożena Dąbrowska.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiadomości o Nowej Zelandii, jest to też szansa dla samych uczestników, aby wykazać się wiedzą i zainteresowaniami.

Konkurs promuje osiągnięcia żorskich uczniów, jednocześnie daje możliwość pogłębienia wiedzy o świecie i poznania fascynujących ludzi. W tym roku inspiracją dla młodzieży i gościem specjalnym, wizytującym w szkole już po zakończeniu konkursu, będzie pani Agnieszka Dziadek. Tematem jej prezentacji będą wrażenia, jakich doświadczyła podczas samotnego przejścia przez nowozelandzki szlak "Te Araraoa".

 

 

 

 Naszą szkołę będą reprezentowały  uczennice  z klasy VIIIa i IIIa gimnazjum. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

AGNIESZKA DZIADEK

GOŚĆ SPECJALNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 13 W ŻORACH

Pani Agnieszka Dziadek z wykształcenia jest geografem, z zamiłowania – podróżniczką i blogerką. Jej pasją są samotne wędrówki na długich dystansach. Przeszła już w sumie ok. 17000 km, w tym nowozelandzki szlak "Te Araroa" oraz amerykańskie: Appalachian Trail i Continental Divide Trail. Jak sama przyznaje, szczególnie upodobała sobie Laponię i Góry Skandynawskie.

Pani Agnieszka będzie gościem specjalnym  w naszej szkole  - po konkursie geograficznym opowie uczestnikom konkursu i uczniom klasy VIII o swojej nowozelandkiej przygodzie

 

  

 

 

 

 

                                                    --> GALERIA

Copyright © by Zespół Szkół nr 6 / All rights Reserved