Dzień Języka Ojczystego w SP 13! - 2019

Dzień Języka Ojczystego

w SP 13!

7 lutego w naszej szkole odbywało się szczególne wydarzenie: świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, obchodzony co roku 21 lutego.

Tuż przed zimowym wypoczynkiem, uczniowie SP 13 upodabniali się do słynnych bohaterów literackich, malowali plakaty oraz wymyślali krzyżówki z trudnością ortograficzną. Rozstrzygnięty został konkurs na Szpiega błędów językowych, a najstarsi – w konkursie drużynowym – walczyli w Bitwie na słowo. Najmłodszym uczniom naszej szkoły czytali Anioł, Gucio i Czarodziejka – w tych rolach odnaleźli się nauczyciele.

Było barwnie, zabawnie i ekscytująco, ale nade wszystko – zewsząd słychać było piękną polszczyznę! mowę.