Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy 12.10 o godzinie 10:00. Uroczysta akademia rozpoczęła się tradycyjnie od odśpiewania hymnu państwowego. Nie zabrakło też innych symboli patriotycznych, które swoją wymową nawiązywały do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a mianowicie flagi i barw biało - czerwonych na dekoracji.

W tym roku część artystyczna podkreślała wartość edukacji w codziennym życiu. Krótkie scenki przygotowali uczniowie klasy 3a gimnazjum i 8d. Po nich wystąpili pierwszoklasiści prezentujący przewodnik po tradycyjnych tańcach. Następnie Zuzia Dąbrowska i Julia Dobosz wraz z Filipem Smolarczykiem zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w zupełnie odmiennym stylu.

Po ich występie emocje nie gasły, ponieważ na scenę wkroczył szkolny zespół muzyczny, który zagrał Odę do radości. Poetyckie życzenia nauczycielom złożył uczeń klasy II, a upominki nauczycielom wręczył samorząd uczniowski. Całą uroczystość prowadzili uczniowie klas 8: Piotr Krupiński i Hanna Szot. Swoją obecnością zaszczycili nas wiceprzewodniczący Rady Miasta i Naczelnik Wydziału Edukacji.

Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom naszej szkoły jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta: dużo zdrowia, cierpliwości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Wszystkiego najlepszego!