W dniu 13.11.2018 odbyła się już ósma edycja powiatowego konkursu pt. „Międzyszkolne dyktando z języka angielskiego 2018 / 2019 pod patronatem Prezydenta Miasta Żory”. Dyktando organizowane jest przez nauczycielkę języka angielskiego w Szkole Podstawowej Nr 13 Mistrzostwa Sportowego  im. Polskich Olimpijczyków w Żorach Agnieszkę Maroszek oraz żorską szkołę językową RIGHT NOW.

Konkurs skierowany jest do żorskich nastolatków i ma na celu rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, motywowanie ich do samodzielnego pogłębiana wiedzy i umiejętności językowych, zwrócenie uwagi na rolę poprawnego gramatycznie i ortograficznie pisania, a przede wszystkim wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo oraz wspieranie ich w nauce. Do tej pory konkurs kierowany był tylko do uczniów szkół gimnazjalnych, ale w tym roku zaprosiliśmy uczniówklas ósmych szkoł podstawowych z terenu miasta Żory. Ponieważ dostajemy mnóstwo sygnałów, że formuła konkursu podoba się uczniom i ich nauczycielom, to postanowiliśmy kontynuować organizację dyktanda w kolejnych latach, ale już z udziałem klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

W tym roku tekst dyktanda czytała Amerykanka Virginia, która gościła u nas dzięki uprzejmości szkoły językowej Right Now i była to jej druga wizyta w naszej szkole. Warto podkreślić, że szkoła Right Now wspiera nasze przedsięwzięcie od samego początku. Nagrody ufundował Prezydent Miasta Żory Pan Waldemar Socha, za co ponownie dziękujemy. W tym roku przyznaliśmy nagrody w kategorii klas gimnazjalnych oraz w kategorii szkoły podstawowej. A oto wyniki tegorocznej rywalizacji:

I miejsce w kategorii gimnazjów: Bartosz Kamiński (Szkoła Podstawowa Nr 17)

Wyróżnienie w kategorii gimnazjów: Natan Brzezinka (Szkoła Podstawowa Nr 17)

I miejsce w kategorii szkół podstawowych: Mateusz Marzęda (Szkoła Podstawowa Nr 3)

Wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych: Aleksandra Jaskólska (Szkoła Podstawowa Nr 3)

Zwycięzcom gratulujemy!

-->zobacz zdjęcia