Aktualno¶ci
  Czytelnicy polecaj±

Rekordy w ¶wiecie ksi±żki

Księga go¶ci

Nagroda dla witryny w Ogólnopolskim Konkursie "Pokaż swoj± dobr± stronę"

[Archiwum wydarzeń bibliotecznych]

powiększ           W maju 2006 roku strona internetowa Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 13 w Żorach, tworzona przez bibliotekarza - Edytę Guznowsk±, została zgłoszona jako uczestnik Ogólnopolskiego Konkursu "POKAŻ SWOJˇ DOBRˇ STRONĘ". Konkurs na najlepszy serwis internetowy bibliotek szkolnych i pedagogicznych organizowany jest przez miesięcznik "Biblioteka w Szkole".
Zgłoszone do konkursu strony bibliotek szkolnych i pedagogicznych poddawane były ocenie w czterech obszarach: informacje, edukacja, technika i estetyka, oryginalno¶ć. Dokładne informacje dotycz±ce kryteriów oceniania stron internetowych w obrębie poszczególnych obszarów zamieszczone s± na stronie internetowej organizatora konkursu.
logo konkursu

W grudniu 2006 roku strona internetowa Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 13 w     Żorach została laureatem Ogólnopolskiego Konkursu "Pokaż swoj± dobr± stronę". Obok walorów informacyjnych oraz oryginalnych rozwi±zań graficznych, za największy atut nagrodzonej strony, Jury uznało pomoce dydaktyczne, kierowane do uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy, usprawniaj±ce młodzieży zdobywanie i pogłębianie wiedzy oraz zainteresowań, nauczycielom z kolei - pomagaj±ce w samodoskonaleniu i przygotowaniu się do zajęć lekcyjnych.
Ocenę nagrodzonej strony, dokonan± przez Jurorów, można przeczytać na stronie organizatora konkursu - miesięcznika "Biblioteka w Szkole".

W nagrodę strona internetowa naszej biblioteki została zaopatrzona w logo konkursu. Form± nagrody jest także dyplom oraz roczna sponsorowana prenumerata czasopism "Biblioteka w Szkole" oraz "Wszystko dla Szkoły ".

powiększ

W styczniowym numerze miesięcznika "Biblioteka w Szkole" ukazał się artykuł na temat nagrodzonej strony internetowej naszej biblioteki. Artykuł pod tytułem: "Laureat konkursu Pokaż swoj± dobr± stronę" możecie przeczytać w tymże numerze miesięcznika na stronie 9 lub na zamieszczonym obok zeskanowanym jego obrazie.

powiększ

Dnia 24 stycznia 2007 r. w 4 numerze tygodnika "Nowiny" ukazał się artykuł na temat nagrodzonej strony internetowej naszej biblioteki. Artykuł pod tytułem: "Biblioteka SP nr 13 ma superstronę internetow±. Dydaktyczny atut" przeczytać możecie w tymże numerze Nowin na stronie 24 lub na zamieszczonym obok zeskanowanym obrazie.