Plan lekcji Gimnazjum nr 6 Plan lekcji Szkoła Podstawowa nr 13 Zastępstwa Gimnazjum nr 6 Zastępstwa Szkoła Podstawowa nr 13 Dziennik elektroniczny
Strona główna
Kontakt
Szkoła Podstawowa Nr 13 Im  Polskich OlimpijczykówSzkoła Podstawowa Nr 13 Im  Polskich OlimpijczykówSzkoła Podstawowa Nr 13 Im  Polskich Olimpijczyków
 

Rok szkolny 2017/2018

 

  1.  

 

 

Zawody wewnątrzszkolnewew

 



 

 

Konkurs Tańca Towarzyskiego.

 

 

 

7 marca  odbył się w naszej szkole Konkurs Tańca Towarzyskiego, który rozpoczął się od pięknego pokazu akrobatycznego przygotowanego przez uczennice klasy 5C (Justyna Wójciga oraz Julia Zawiślak), następnie swoje umiejętności taneczne prezentowali uczniowie :

- Julia Dobosz z klasy 4B oraz Filip Smolarczyk zajmując  I miejsce z wyróżnieniem

- Magdalena Jakubska i Malwina Kędziorek z klasy 7C zajmując II miejsce

- Patrycja Śniegula i Zuzanna Smoleń z klasy 7C

- Magdalena Stępień z klasy 3C i Kamil Frączek z klasy 3D zajmując I miejsce

- Zuzanna Kędzierska i Martyna Brych z klasy 4C

- Kornelia Konieczny i Martyna Nagajska z klasy 4C zajmując III miejsce

- Agnieszka Świtacz i Kamila Kowalczyk z klasy 4A

Gratulujemy wszystkim którzy odważyli się wystąpić przed innymi prezentując poznane na lekcjach tańce towarzyskie, a szczególnie Julii  i Filipowi którzy uczęszczając do szkoły tańca towarzyskiego uświetnili nasz konkurs swoimi umiejętnościami.

 


 

 

Turniej tenisa stołowego.

 

 

 

Dnia 21.02.2018 w klasie 5d odbył się wewnątrzklasowy turniej tenisa stołowego.

Turniej przygotowany był przez uczniów:
- Bartosz Potrząsaj
- Filip Krupa
- Klaudiusz Kubior
Uczniowie przez dwie godziny walczyli o pierwsze miejsca, o piękne medale przygotowane przez Bartosza. Uczeń chcąc każdego zawodnika turnieju nagrodzić, wykonał dla całej klasy dyplomy za udział.
Z powodu nieobecności kilku uczniów niektórych rozgrywek nie udało się zrealizować i uczniowie walkowerem wygrywali mecze.
Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:
I miejsce Filip Krupa
II miejsce Marek Homel
III miejsce Patryk Langer

 

 Galeria 

 

 



 

„Wyścigów rzędów” oraz turnieju „Dwóch ogni”

W dniu 11.01.2018 r odbyły się Wewnątrzszkolne Integracyjne Zawody Sportowe dla klas IV i V. Uczniowie rywalizowali ze sobą w turnieju „Wyścigów rzędów” oraz turnieju „Dwóch ogni”. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

                                               

                                                                  Galeria 

 



 

 

Wewnątrzszkolny Turniej Tenisa Stołowego

 

 
 
Dnia 09.11.2017r odbył się  Wewnątrzszkolny Turniej Tenisa Stołowego klas podstawowych w którym wzięło udział 20 uczniów. 
 
Turniej chłopców rozegrany był systemem pucharowym (do 2 przegranych). Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali
I – Kokot Adrian z klasy 6c
II – Tomasz Gajos z klasy 6c
III – Dawid Klatka z klasy 6c
 
 
Turniej dziewcząt rozegrany był systemem „każdy z każdym”.  Uczennice zajęły kolejno miejsca:
 
I miejsce zajęła Zuzanna Karwowska z klasy 6c
II miejsce zajęła  Aleksandra Maziarek z klasy 7c
III miejsce zajęłą Natalia Ostalecka z klasy 4 c

 

 



 

W dniu 21.09.2017 r odbyły się wewnątrzszkolne zawody LA – bieg na dystansie 200 m (klasy I -II)

oraz klasy III – 300 m.

 
Klasa I
1. Lena Wiater 1c – 0,45,89 - I miejsce
2. Natalia Żak 1c – 0,49,08  -II miejsce
3. Ola Basek 1c – 0,49,58 - III miejsce
4. Maja Witkowska 1b - 0,50,51
5. Maja Kraińska 1a - 0,54,97
6. Maja Grzesik-Leszczyńska 1a – 0,56,22
7. Julia Prokopowicz 1c – 0,55,40
8. Zuzia Polak 1a – 0,56,55
 
1. Oskar Opas 1c – 0,46,33 - I miejsce
2. Miłosz Motyka 1c – 0,50,40 - II miejsce
3. Trybała Szymon 1a – 0,53,87 - III miejsce
4. Igor Boczek 1b – 0,54,06
5. Mateusz Duda 1a – 0,54,92
6. Filip Michałek 1c – 0,55,40
7. Jakub Gajos 1a – 0,58,52
 
Klas II
1. Julia Wrześniak 2a – 0,51,80 - I miejsce
2. Nicola Kędzierska 2a – 0,53,85 - II miejsce
 
1. Igor Szyszka  2a – 0,45,24 – I miejsce
2. Oliwer Kędzierski 2a – 0,50,01 - II miejsce
3. Nataniel Jadasz 2a – 0,50,01 - II miejsce
 
Klasa III
1. Ewelina Nowka 3e -  1,11,15 - I miejsce
2. Kinga Świderska 3a -  1,14,02 - II miejsce
3. Marta Buziuk 3a -  1,17,58 - III miejsce
4. Laura Maklak 3c -  1,17,78
5. Marta Siejok 3e -  1,20,12
6. Maja Toman 3e -  1,21,29
7. Wiktoria Jawor 3c -  1,21,94
8. Zuzanna Mrowiec 3a – 1,22,72
9. Maja Gliwińska 3e -  1,24,62
 
1. Paweł Brzozowski 3e -  1,02,46 -  I miejsce
2. Maciej Kwaśniewski 3d -  1,08,82 - II miejsce
3. Piotr Kowalczyk 3d -  1,10,56 -  III miejsce
4. Mateusz Danilewicz 3d -  1,11,45
5. Paweł Kowalczyk 3d -  1,11,79
6. Filip Wojdat 3b -  1,13,35
7. Miłosz Kamiński 3e -  1,13,54
8. Filip Żyguła 3e -  1,14,58
9. Dominik Sawczuk 3b – 1,15,49
10. Paweł Leki 3b -  1,16,86
11. Kacper Kasprzyk 3c -  1,17, 04
12. Adrian Skóra 3 b -  1,21,36
13. Wojciech Wąsik 3a -  1,22,04
14. Jakub kupczak 3a -  1,22,48
 
organizatorzy: Ewelina Nowak, Marta Basek
 
 

 

Zawody międzyszkolne

 

 

 



 

 

Mistrzostwa Żorskich Szkół w Siatkówce Plażowej.

 

 

Dnia 6.06.2018r odbyły się Mistrzostwa Żorskich Szkół w Siatkówce Plażowej, w której nasza szkoła brała udział. 
W kategorii dziewcząt brały udział: Aleksandra Mazirek z Oliwią Jasińską  z klasy 7c – zajmując II miejsce
W kategorii chłopców: Dawid Klatka z Aleksem Kraśniewskim z klasy 6c – zajmując IV miejsce

 

 

                                          GALERIA 

                                    

 

 



 
Czwórbój Lekkoatletyczny
 
 
 
 
Dnia 15.05.2018r. Odbyły się zawody Czwórboju Lekkoatletycznego, w których nasza szkoła zajęła V miejsce w kategorii chłopców jak i dziewcząt. 
Reprezentanci szkoły: 
 
Paulina Kalus 6a
Daria Kosarska 6a
Porębska Oliwia 6a
Weronika Noworyta 6a
Karwowska Zuzanna 6c
Dominika Jastrzębowska 7a
Paulina Lenc 7a – rezerwa
 
Dawid Klatka 6c – najlepszy zawodnik w biegu na 1000 m.
Dziedzic Krystian 6c
Adrian Kokot 6c
Paweł Szymański 6c
Jakub Papierok 6c
Brajan Szczotka 6c
Mikołaj Byrski 6c – rezerwa

 

 

 



 

 

Półfinale Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

 

 

 

Dnia 08.05.2018r. uczniowie reprezentowali naszą szkołę

w Półfinale Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

w Piłce Ręcznej Chłopców i zdobyli IV miejsce

 

Skład:

Dawid Niedźwiedzki 7d

Jerzy Tomal 2b

Jakub Szarek 2b

Dawid Brych 2b

Dorian Wieczorek 2b

Bartosz Kalinowski 2b

Miłosz Bronner 2b

Daniel Nimtsz 2c

Daniel Świerczek 2c

Bartosz Szymura 2c

Kamil Frączek 3d

Dawid Tarasiewicz 3d

 

 

                   GALERIA

 

 



 

 

 

Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej

w Orientacji Sportowej Dziewcząt

 

 

 

Dnia 17.04.2018r. uczennice reprezentowały naszą szkołę

w Powiatowych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej

w Orientacji Sportowej Dziewcząt i zdobyły

II miejsce

 

Skład:

Magda Stępień  3c

Hanna Jakubowska  3c

Karolina Jaworska  3c

Monika Weisman 3c

 

 

Dnia 17.04.2018r. uczniowie reprezentowali naszą szkołę

w Powiatowych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej

w Orientacji Sportowej Chłopców i zdobyli

II miejsce

 

Skład:

Szymon Drabik 3d

Muller Remigiusz 3d

Sosna Jakub 3d

Tarasiewicz Dawid 3d

 

 

 



 

 

Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

w Piłce Ręcznej Chłopców

 

 

 

Dnia 27.04.2018r. uczniowie reprezentowali naszą szkołę

w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

w Piłce Ręcznej Chłopców i zdobyli

I miejsce

 

Skład:

Dawid Niedźwiedzki 7d

Jerzy Tomal 2b

Jakub Szarek 2b

Dawid Brych 2b

Dorian Wieczorek 2b

Bartosz Kalinowski 2b

Miłosz Bronner 2b

Kacper Noworyta 2b

Daniel Nimtsz 2c

Daniel Świerczek 2c

Bartosz Szymura 2c

Kamil Frączek 3d

Dawid Tarasiewicz 3d

 

 

 

 

                                GALERIA 

 

 

 

 



 

 

Rejonowe Zawody Tenisa Stołowego Młodzieży Szkolnej.

 

 

 

Dnia 26.04.2018r. uczniowie reprezentowali naszą szkołę

w Rejonowych Zawodach Tenisa Stołowego Młodzieży Szkolnej

chłopcy zajęli II miejsce

 

Skład:

Daniel Świerczek 2c

Wiktor Figołuszka 2b

Dawid Brych 2b

 

 

 

 

 

                                 GALERIA

 

 

 

 

 



 

 

Turniej Piłki Ręcznej o Mistrzostwo Śląska

 

 

 

W dniu 21.04.2018r. odbył się Eliminacyjny Turniej Piłki Ręcznej o Mistrzostwo Śląska w kategorii Dziewczęta rocznik 2006 i młodsze grupa C w Bytomiu.

 

Wyniki naszego zespołu:

 

MTS ŻORY – UKS MOSM Bytom 19 : 1

MTS ŻORY - MOSM Tychy 18 : 2

MTS ŻORY - SPR Sośnica Gliwice

Copyright © by Zespół Szkół nr 6 / All rights Reserved