UWAGA!

Ogłaszamy wyniki konkursu na najlepsze stoisko klasowe podczas Dnia Języka Ojczystego z bohaterem literackim w roli głównej!

Pierwsze miejsce zdobyła klasa 8A, zdobywając 66 głosów!
Drugie miejsce - klasa 8B z 47 głosami!
Trzecie miejsce zajęła klasa 5C zdobywając 42 głosy!

Gratulujemy!

Certyfikaty nietykalności należą do Was!

08 lutego 2019
Dzień Języka Ojczystego w SP 13!

7 lutego w naszej szkole odbywało się szczególne wydarzenie: świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, obchodzony co roku 21 lutego.

Tuż przed zimowym wypoczynkiem, uczniowie SP 13 upodabniali się do słynnych bohaterów literackich, malowali plakaty oraz wymyślali krzyżówki z trudnością ortograficzną. Rozstrzygnięty został konkurs na Szpiega błędów językowych, a najstarsi – w konkursie drużynowym – walczyli w Bitwie na słowo. Najmłodszym uczniom naszej szkoły czytali Anioł, Gucio i Czarodziejka – w tych rolach odnaleźli się nauczyciele.

Było barwnie, zabawnie i ekscytująco, ale nade wszystko – zewsząd słychać było piękną polszczyznę! mowę.

--> zobacz więcej

08 lutego 2019
Informacje - Rada Rodziców

Szanowni Państwo,

Informujemy, o ustaleniach Rady Rodziców dotyczących dobrowolnych  składek na rzecz działalności na rok szkolny 2018/2019:

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 13 Mistrzostwa Sportowego im. Polskich Olimpijczyków w Żorach  zwraca się do Państwa z prośbą o dokonywanie wpłat na rzecz Rady Rodziców w kwocie 60 zł. Składkę uiszcza jedno dziecka z rodziny.

Pieniądze te bezpośrednio lub pośrednio  wracają do naszych dzieci, a ich dobro jest dla nas najważniejsze.
Dzięki wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także zachęcać do większej aktywności uczniów naszej szkoły.

Dofinansowujemy różnego rodzaju wydarzenia  kulturalno- edukacyjne, naukowe, sportowe, nagrody.

Wpłat można dokonać w następujących formach:

1. U skarbnika szkolnego, który będzie miał swój dyżur 29 listopada 2018 w godzinach 12.20 - 13.40 oraz 11 grudnia 2018 w godzinach 12.20 - 13.40.
  2. U klasowych przedstawicieli Rady Rodziców.
  3. Na konto bankowe:

ING Bank Śląski S.A.

w tytule wpłaty prosimy  wpisać imię i nazwisko oraz klasę ucznia.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć nasze dzieci większą kwotą lub przekazać darowiznę to również można dokonać wpłaty na wyżej podane konto.

Za każdą wpłatę bardzo dziękujemy i zapewniamy, że wszystkie pieniądze zostaną przekazane w postaci  wsparcia  inicjatyw szkolnych dla dzieci.

Dziękujemy za zrozumienie i okazane dotychczas wsparcie.

Z poważaniem Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 13 Mistrzostwa Sportowego im. Polskich Olimpijczyków w Żorach

16 listopada 2018
Szkolny Konkurs Plastyczny „Prawa Dziecka –ja je znam!”

Szkolny Konkurs Plastyczny

„Prawa Dziecka –ja je znam!”

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie Plastycznym  pt  ”Prawa Dziecka –ja je znam!”. W ramach konkursu należy zapoznać się  z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o Prawach Dziecka i wykonać pracę plastyczną (w dowolnej technice) przedstawiającą  Prawa Dziecka.

Prace można składać: do 27 lutego (środa) do p. H. Laskowskiej lub p. A.Brańczyka.

Organizatorzy: Rzecznik Praw Ucznia i SU

06 lutego 2019
Szkolny etap Regionalnego Konkursu "Czego nie lubi książka"

Biblioteka szkolna ogłasza szkolny etap Regionalnego Konkursu „Czego  nie  lubi książka”, organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Rybniku. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi, na postrzeganie książki jako dobra, które należy chronić i o które należy dbać.

Szkolny etap konkursu kierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły w poszczególnych kategoriach wiekowych, a zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej lub graficzno-plastycznej(takiej jak: rysunek, notatka graficzna, mapa myśli, plakat, collage itp.), przedstawiającej temat konkursu: „Czego nie lubi książka – jak szanować książki, jak ich nie niszczyć?”

Termin oddawania prac: do 15 marca 2019 r.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

--> zobacz

05 lutego 2019
Wyniki Konkursu Plastycznego „Inspiracja-pastisz-kopia dzieła sztuki”
05 lutego 2019
„MARTWA NATURA Z JABŁKIEM”
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
„MARTWA NATURA Z JABŁKIEM”

TECHNIKA: płaska (malarstwo, grafika, rysunek, collage)
FORMAT PRAC: malarstwo, rysunek, collage - minimum A3, grafika – dowolny format
Prace powinny być opisane pismem drukowanym na odwrocie:
• IMIĘ I NAZWISKO AUTORA
• WIEK AUTORA

Termin oddawania prac: do 4 marca 2019
- klasy I-III do wychowawców
- klasy IV-VIII oraz III Gim do p. Kornelii Dąbrowskiej

Prosimy również o dołączenie do każdej pracy poniższego oświadczenia:  --> pobierz
04 lutego 2019
Konkurs plastyczny Bezpieczne ferie.

Konkurs plastyczny Bezpieczne ferie

Nauczyciel techniki i plastyki  ogłaszają konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne ferie”.

Celem  konkursu  jest  propagowanie  zasad  bezpiecznego wypoczynku  w okresie ferii

zimowych w domu i poza  nim.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII  SP i III G.

Uczniowie wykonują plakat dowolną techniką i o dowolnym formacie.

Termin oddawania prac: 1 lutego 2019.

Informacji o konkursie udzielają p. Kornelia  Dąbrowska i Ilona Jelonek

22 stycznia 2019